Sú drobné gadgety, ktoré si pri prvom použití zamilujete, ako napríklad iPhone, alebo tablet, lenže majú jeden vážny nedostatok – slabú výdrž batérie. Našla som však ďalší gadget, ktorý tento problém rieši – energetickú banku ADATA PC500!

ADATA sa snaží rýchlo reagovať na požiadavky spotrebiteľov a prináša celý rad periférií pre rýchlo sa meniaci mobilný trh. Energetická banka PC500 disponuje nabíjateľnou Li-polymérovou batériou s kapacitou 5000 mAh, ktorá postačí minimálne na 2 až 3 úplné dobitia vášho telefónu. Nabíjací prúd 2,1 A skráti čas potrebný na dobíjanie a zároveň umožňuje powerbanku použiť napr. s tabletmi iPad, ktoré majú vúčší odber. Navyše má PC500 komplexné bezpečnostné prvky, vrátane ochrany prebíjania/vybíjania, ochrany proti skratu, prepätiu, nadprúdovej ochrany, NTC prehriatiu a automatické vypínanie, takže je bezpečné používať ju a nosiť ju neustále pri sebe.

UV500_ (2)

Používa sa veľmi jednoducho. Dobijete ju dodávaným káblom pomocou USB konektoru z bežnej USB nabíjačky, alebo z počítača a následne vám dodá potrebnú energiu kdekoľvek z integrovaného USB portu. Môžete dobíjať všetko, čo sa nabíja cez USB, čo je dnes väčšina zariadení, ale primárne powerbanku využijete pravdepodobne s vašim smartphone. Aby ste vedeli koľko energie vám ešte ostáva, sú na boku malé svietiace diódy zobrazujúce stav energie. Obsluhu skrátka zvládne aj malé dieťa.

PC500_BLUE (1)

Popravde milujem tento dizajn, páčia sa mi módne farby a tá energia, ktorú dokáže táto naozaj malá krabička absorbovať. Skrátka milujem tento ADATA gadget . Pre mňa je to jednoznačne „Must have“ zariadenie do každej kabelky modernej ženy, pretože vás to už nikdy nenechá bez energie. A vďaka dlhému káblu môžete napr. hravo dobíjať nenápadne priamo z kabelky svoj smartfón aj počas hodín telefonovania.

UV500_ (4)

 

A cena? Zhruba 20 €, čo skutočne nie je veľa za to praktické využitie. Svoj mobil som dobíjala asi 2x denne a preto som vždy musela niekde čakať pri zásuvke. Teraz mám v kabelke malú priateľku, ktorá v prípade potreby kedykoľvek vyrieši moju energetickú krízu. Fakt odporúčam každému.

Za zapožičanie ďakujeme spoložnosti ADATA Group (www.adata-group.com)

About The Author

Volám sa Gabi a práca ma baví. Mám rada módu a techniku. Mojim spoločníkom je iPad, s ktorým trávim väčšinu väčšinu dňa.

Leave a Reply